Španielsko: Malaga, Granada a Alhambra

Destinácia: Španielsko, Andalúzia
Kód zájazdu: 1213280
Cena od: 533 €
Príplatky od: 0 €
Golf
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

18.02.2022 4 dni Last Minute 533 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

1.deň
Odlet z Viedne.
Po prílete do Malagy stretnutie so slovenským sprievodcom, nasleduje transfer do hotela a voľný program.
La Barracuda 3*
Hotel La Barracuda sa nachádza pri pláži Carihuela v letovisku Torremolinos, 15 minút jazdy autom od letiska Malaga. Ponúka vonkajší bazén, strešnú terasu a klimatizované izby s balkónom.
Izby v hoteli La Barracuda sú vybavené satelitnou TV a ich súčasťou je súkromná kúpeľňa.
V hotelovej bufetovej reštaurácii si môžu hostia vychutnať pokrmy stredomorskej a medzinárodnej kuchyne. Nechýba ani bar pri bazéne a lounge bar, kde hráva živá hudba. Na recepcii a v izbách je dostupné bezplatné Wi-Fi.
Hotel Barracuda poskytuje veľkú záhradu a tenisové kurty. Hostia si tu môžu zahrať aj stolný tenis.
Hotel Barracuda je situovaný necelých 500 metrov od prístavu Puerto. Na golfové ihrisko Torrequebrada sa hostia autom dostanú približne za 10 minút.


2.deň - Granada a Alhambra
Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Granady a Alhambry.
Granada patrí medzi najunikátnejšie mestá Andalúzie. Kráľovské a univerzitné mesto s veľkolepou pevnosťou Alhambra, ktorá sa hrdo vypína pod majestátnymi vrchami Sierra Nevada. Ukrýva príbehy o dobytí poslednej bašty Maurov na Pyrenejskom polostrove, zjednotení Španielska, Kolumbových objaviteľských cestách, poslednom mieste odpočinku kráľovnej Izabely Kastílskej, zrode flamenca a najstaršej Granadskej univerzity. Záhrady Generalife ako z rozprávok Tisíc  a jednej noci, nádherné Nazriho Paláce, dokonalé a do detailu vypracované stropy v miestnostiach ukrývajú množstvo tajomstiev a vyslovených rozhodnutí kráľov ako aj súhlas kráľovnej na financovanie plavby na cestu do Indie moreplavca Krištofa Kolumba
Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.     

    
3.deň - Malaga
Po raňajkách sa stretnete so slovenským sprievodcom na recepcii hotela. Vydáte sa spolu spoznať krásy Malagy.
S viac než 500 tisíc obyvateľmi je Málaga je po Seville druhým najväčším mestom v Andalúzii. Úzke bočné uličky v centre mesta tvoria bludisko plné tapas barov, vínárničiek "bodegas", obchodov a reštaurácii. Tu si môžete užiť slnko, pláž, more, históriu, kultúru a nakupovania na jednom mieste.
Mesto je postavené okolo prístavu. Dve najhlavnejšie pamiatky sú dedičstvom bohatej histórie. Alcazaba, maurská pevnosť postavená v 11. storočí na kopci nad mestom a jedinečná renesančná katedrála alebo jednoruká La Manquita s nedokončenou zvonicou z konca 18. storočia. Je to doslova otvorené múzeum, keďže spolu s mestom Cádiz sú považované za najstaršie mestá Európy s históriou až 5000 rokov.
V Málage sa okrem svetoznámej filmovej hviezdy Antonia Banderasa narodil aj Pablo Picasso. Nachádza sa tu jeho rodný dom a múzeum s jeho tvorbou a exponátmi zo života tohoto svetoznámeho umelca.
Po ukončení programu nasleduje návrat do hotela a voľný program.     

  
4.deň
Check out z hotela do 10:00, transfer na letisko, odlet do Viedne.

Generované systémom ProfiTour