Hrady a zámky v severných Čechách

Radnica v Liberci Hrad a zámok Frýdlant Hrad Pernštejn Pohľad na Zámok Opočno Hrad a zámok Frýdlant Interiér zámku Zámok Opočno
Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1276676
Cena od: 194,22 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.08.2023 3 dni First Minute 194,22 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
3-dňový autokarový zájazd

Perex:
V moravskom hrade Pernštejn možno zazrieme bielu pani, renesančný zámok Častolovice s nádherným parkom, historické centrum Hradca Králové, zámok Opočno, zámok Hrubý Rohozec, neogotický zámok Sychrov známy z filmov Zlatohlávka a Nesmrteľná teta, krátka prehliadka Liberca, hrad a zámok Frýdlant – najstaršie hradné múzeum v strednej Európe.

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h). Príchod na hrad Pernštejn, ktorý je jedným z najnavštevovanejších moravských hradov. Prehliadka mramorového hradu nás zoznámi s jeho dejinami i povesťami a možno sa nám podarí zazrieť aj miestnu bielu pani. Presun na renesančný zámok Častolovice, ktorý je majetkom Diany Phipps Sternbergovej. Pýchou zámockej expozície je Rytierska sála s maľovaným kazetovým stropom a v areáli nás privíta nádherný park s prastarou lipovou alejou, či zverinec s lamami, poníkmi, göttingenskými prasiatkami a kamerunskými kozami. Odchod do mesta Hradec Králové, prehliadka historického centra s gotickou katedrálou sv. Ducha na Veľkom námestí, Bielou vežou a Starou radnicou. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Návšteva zámku Opočno, ktorý je jedinečným súborom pamiatok, dokladujúcich spôsob života a vkus spoločnosti v priebehu piatich storočí. Najväčším lákadlom tejto národnej kultúrnej pamiatky sú bohaté zbierky obrazov a zbraní. Presun na zámok Hrubý Rohozec, obklopený anglickým parkom. Počas prehliadky nahliadneme do priestorov, ktoré slúžili ako reprezentačné a obytné miestnosti príslušníkov pôvodom francúzskej grófskej rodiny Des Fours Walderode. Odchod do Sychrova. Neogotický zámok Sychrov bol v minulosti rezidenciou francúzskeho rodu Rohanovcov a preslávili ho rozprávky Zlatovláska, či Nesmrteľná teta (prehliadka).  Návšteva mesta Liberec. Odchod na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Prehliadka hradu a zámku Frýdlant. Pôvodný hrad, rozšírený v 16. storočí o renesančný zámok, sa stal po Bitke na Bielej hore majetkom slávneho vojvodu Albrechta z Valdštejna. Poslednými vlastníkmi hradu boli Clam-Gallasovci, ktorí ho už v roku 1801 sprístupnili verejnosti. Frýdlant sa tak stal najstarším hradným múzeom v strednej Európe. Popoludní nás privíta zámok Zákupy, ktorý slúžil poslednému korunovanému českému kráľovi Ferdinandovi V. V zámockej kaplnke sa v roku 1900 konala svadba následníka rakúsko-uhorského trónu Františka Ferdinanda d‘ Este so Žofiou Chotkovou (prehliadka). Odchod na Slovensko, príchod o cca 21:00 h.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokarová.


Ubytovanie:
2x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie:
2x raňajky

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu, za miesto v prednej polovici autokaru,vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Generované systémom ProfiTour