Z Floridy do New Yorku

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 1300614
Cena od: 2 849 €
Príplatky od: 349 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.10.2024 16 dní Last Minute 3 019 € +349 € odlet: Praha letecká
31.03.2025 16 dní First Minute 2 849 € +349 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO MIAMI
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Miami. Transfer do hotela, voľný program. Nocľah v Miami.

2: OVERSEAS HIGHWAY – KEY WEST
Výpravná cesta po ceste Overseas Highway cez ostrovčeky Keys prepojené 50 mostami. Keys ponúkajú všetko, čo Američania milujú a turisti obdivujú: fajnové rezidencie, víkendové chatrče, rybolov a azúrové more. Cesta končí v najjužnejšom bode USA - Key West. Toto živé miesto s príchuťou Karibiku preslávil uvoľnený spôsob života a atmosféra nočného života, nocľah.

3: KEY WEST – EVERGLADES
Cestou späť na pevninu návšteva krokodílej farmy u NP Everglades. Do rezervácie nepreniknuteľných mangrovových močiarov, utajených jazierok a plytkých riečok, sa za aligátormi vydáme na špeciálnom vznášadle. Nocľah v Miami.

4: MIAMI
Prehliadka mesta pláží a slnka s návštevou najznámejších štvrtí Miami ako South Beach, Little Havana, modernej Coconut Grove, či Coral Gables s luxusnými domami vybudovanými v 20. rokoch minulého storočia. Nocľah v Miami.

5: MIAMI – NASA CENTER
Cestou do Orlanda návšteva Kennedyho vesmírneho strediska na myse Cape Canaveral (fakultatívne) s centrom vesmírneho programu agentúry NASA. Pri prechádzke kozmodrómu navštívite gigantické hangáre, navštívite kino IMAX a hlavne si prehliadnete unikátnu expozíciu raketoplánu Atlantis za 150 miliónov dolárov. Presun do Orlanda, nocľah.

6: ORLANDO
Dnes sa môžeme zoznámiť s niektorým zo zábavných parkov Orlanda: Disney World, alebo Universal Studios s atrakciami inšpirovanými hollywoodskými filmami. Veľmi dobrou voľbou sa javí morský svet Sea World s delfínmi, tuleňmi a kosatkami vystupujúcimi v pôsobivých show (vstupy fakultatívne). Nocľah v Orlande.

7: ORLANDO – ST. AUGUSTINE
Návšteva najstaršieho mesta USA, prístavu St. Augustine. Prejazd do Savannah, voľný program, nocľah.

8: PYŠNÝ JUH: SAVANNAH
Prehliadka kedysi bohatého otrokárskeho prístavu Savannah. Cestou do Charlestonu zastávka pri plantáži Drayton Hall, ktorá pochádza z roku 1738. Príchod do Charlestonu, voľný program, nocľah.

9: CHARLESTON – MYRTLE BEACH
Prehliadka historického centra Charlestonu s panskými domami bohatých Južanov. Neporazený duch južanskej kultúry je tu cítiť na každom kroku, nocľah na trase.

10: OCRACOKE ISLAND – HATTERAS
Krajinou močiarov a lodným trajektom prejazd na ostrov Ocracoke - pôvabný raj rybárov a cieľ mnohých romantikov. Ďalším trajektom prejazd na Cape Hatteras s pôsobivým majákom. Cesta pokračuje po úzkom páse pevniny a opustených pláží Outerbanks do Kity Hawk, miesta, kde bratia Wrightovci uskutočnili v roku 1903 prvý let v histórii ľudstva. Prejazd do letoviska Virginia Beach, nocľah.

11: TUNNEL BRIDGE – ANNAPOLIS
Hneď skoro ráno opustíme pevninu a podmorským tunelom/mostom prejdeme na polostrov Chesapeake. Zátoka, ktorá ho delí od pevniny, je vzácnym ekosystémom so stovkami druhov vtákov a rýb. Presun do Annapolis, prekrásneho mestečka prímorského rázu, v ktorom sídli námorná akadémia. Nocľah v Annapolise.

12: WASHINGTON D.C.
Cez veľkolepý most Chesapeake Bay Bridge sa vydáme do Washingtonu D.C. Prehliadka mesta, počas ktorej uvidíme Biely dom, budovu Kapitolu, monument prezidenta G. Washingtona, či Abrahama Lincolna. Taktiež navštívime Arlingtonský cintorín, pamätník vietnamskej a kórejskej vojny a ďalšie zaujímavé miesta vrátane možnosti návštevy niektorého z múzeí na triede The Mall. Nocľah v Annapolis.

13: PHILADELPHIA
Prejazd do Philadelphie a návšteva Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je symbolom americkej slobody. Voľný program, nocľah.

14: NEW YORK
Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so sochou Slobody a na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie. Potom, suchou nohou, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako Wall Street, Trinity Church, rušnú Čínsku a Taliansku štvrť, či SoHo. Z terasy Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvoľna sa rozsvecujúce mesto, nocľah.

15: NEW YORK - PRAHA (VIEDEŇ)
Dopoludnia voľný program. Nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
Prehliadka New Yorku spravidla pešo a metrom - cca 3,- USD/osoba/jazda.
V New Yorku pri požiadavke na izbu s dvoma oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 39,- EUR/osoba.
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

KDE NARÁSTLI ĽUDSTVU KRÍDLA:
17. december 1903 - pre ľudstvo nesmierne dôležitý dátum. V tento deň sa totiž v prímorskom Kitty Hawk v Severnej Karolíne prvýkrát odlepilo od zeme motorové lietadlo Wright Flyer, riadené Orvillom Wrightom, aby po 12 sekundách a 36,5 metroch letu položil základný kameň nového a úplne revolučného odvetvia ľudskej civilizácie.
Bratia Orvill a Wilbur Wrightovci si v Daytone otvorili dielňu na opravu bicyklov, čím si zarábali na experimenty s lietaním. V roku 1900 presunuli pokusy do Kitty Hawk - presnejšie na piesočnú dunu Kill Devil Hill, ktorú si vybrali pre silné, stále vetry, a kvôli súkromiu. Stavba lietadla stála skoro tisíc dolárov. Rozpätie krídiel bolo 12 metrov, hmotnosť 340 kg a 77 kilogramový motor mal výkon 12 konských síl. Lety pozorovali 4 záchranári a jeden chlapec. Išlo o prvé preukázateľné verejné lety. Miestne noviny opísali udalosť, ale veľmi nepresne. Iba Cincinnati Enquirer vydali podrobný článok.
Čoskoro po lete požiadali bratia o patent na lietadlo, ale až do roku 1908 nelietali - zrejme v obave o prezradenie patentu, ktorý bol zamietnutý. Neskôr získali patent na spôsob riadenia letu krivením koncov krídel.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu z Prahy (možosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok )
14 x nocľah kategórie 3*
doprava autami či mikrobusmi
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 16 osôb)
návšteva domu Ernesta Hemingwaya v Key West
jazda vznášadlom do močiarov NP Everglades
návšteva farmy s chovom aligátorov
návšteva plantáže Drayton Hall v blízkosti Charlestone
výlet loďou k soche Slobody a na ostrov Ellis Island

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 349,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 30,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)

Generované systémom ProfiTour