Víkend pri mori s výletom do Benátok

Destinácia: Taliansko, Veneto (oblasť Benátok)
Kód zájazdu: 1305162
Cena od: 189 €
Príplatky od: 10 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

22.08.2024 4 dni First Minute 189 € +10 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Slnko, more a Benátky ? Viete si predstaviť lepšiu kombináciu?  Navštívite  jedno z najromantickejších miest sveta – Benátky, mesto kanálov, mostov a typických úzkych uličiek a strávte jeden deň pri mori v obľúbenom talianskom letovisku Lido di Jesolo. 
Program :
1.deň :
vo večerných hodinách odchod autobusom zo Slovenska.


2.deň :
ráno príchod do prístavu Punta Sabbioni, odkiaľ sa loďou presuniete do Benátok, jedného z najromantickejších miest sveta, do mesta kanálov, mostov a romantických uličiek. 
Môžete sa túlať úzkymi uličkami alebo sa povoziť na gondole. Dozviete sa, že získať licenciu na gondolu nie je teda vôbec jednoduché a že na výrobu gondoly sa používa až 8 druhov dreva a skladá sa z 280 dielov. 
Počas prehliadky uvidíte najvýznamnejšie historické pamiatky. Pozriete si námestie Sv.Marka, ktoré bolo v minulosti miestom stretávania, osláv a intríg. Námestie Sv.Marka Napoleon označil za ,,najkrajší salón Európy".
Vznešene sa tu týčia dva stĺpy, medzi ktorými bolo v minulosti popravisko a preto dodnes poverčiví Benátčania odmietajú prejsť pomedzi ne, aby na seba neprivolali nešťastie. Uvidíte Zvonicu svätého Marka, Most Rialto, Dóžov palác s väznicou, kde bol väznený aj Giacomo Casanova...
Za návštevu stoja aj ďalšie dva zaujímavé ostrovy benátskej lagúny – ostrov Murano a Burano. V prípade záujmu môžete navštíviť sklársky ostrov Murano, kde je možné vidieť výrobu skla a sklárske múzeum.
Druhý z najmalebnejších ostrovov lagúny je čipkársky ostrov Burano, ktorý sa vyznačuje farebnými domčekmi a pre svoju krásu odjakživa priťahoval maliarov. A viete prečo sú domčeky na Burane farebné ? Podľa legendy boli fasády domov na Burane natreté výrazne farebne kvôli tomu, aby si svoj dom rybári rozpoznali, keď sa vracali domov z lovu.
Ostrov je oázou pokoja a kľudu a odjakživa priťahoval umelcov, maliarov a básnikov. Vo večerných hodinách približne o 19:00 hod. sa presuniete z Benátok do Punta Sabbioni a odtiaľ odchod autobusom na hotel, kde sa ubytujete. Nocľah.


3.deň :
po raňajkách odchod do obľúbeného prímorského letoviska na Benátskej riviére – Lido di Jesolo, kde si budete môcť vychutnať more a slnko.
Široká pláž so zlatistým pieskom, množstvo zábavných atrakcií, kaviarničky, bary, reštaurácie,… to všetko vás tu čaká a nudiť sa určite nebudete. Pláž je pozvoľná a je vhodná pre deti aj dospelých. Vo večerných hodinách odchod autobusom na Slovensko.

4.deň :
príchod na Slovensko v ranných hodinách.


Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest:
Nitra - cca o 19:30 hod.
Sereď - cca o 20:00 hod.
Trnava - cca o 20:15 hod.
Bratislava - cca o 21:00 hod.
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x hotelové ubytovanie v kategórii 3*
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Benátok
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).

príplatok za jednolôžkovú izbu 45 € / osoba/ noc
cestovné poistenie A2 EXCLUSIVE - 4,50 € / deň
loď z Punta Sabbioni do Benátok cca 20 € –obojsmerný lístok ( platí aj na ostrovy Murano, Burano...)
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Benátok rozpočítaný na každého cestujúceho 10 € / osoba
prípadná pobytová taxa cca 1-3 € / osoba/ noc  ( platba na mieste )
nástupné miesta a príplatky : 
Nitra 9 € /osoba ( garantovaný zvoz )
Sereď 9 € / osoba ( garantovaný zvoz )
Trnava 9 € / osoba ( garantovaný zvoz )
Bratislava – bez príplatku. 
Všetky nástupné miesta budú realizované.


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Generované systémom ProfiTour