Česko a Nemecko - rozprávkové putovanie

, autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Basteinbrucke , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Pravčická brána , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, pevnosť Konigstein , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, pevnosť Konigstein , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, vstup do hradu Lemberk , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, hrad Lemberk , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, zámok Moritzburg , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, zámok Moritzburg , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Pravčická brána , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, pevnosť Konigstein , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, zámok Děčín , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Drážďany - panoráma mesta , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Děčín - panoráma mesta , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Drážďany - palác Zwinger , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Máchovo jazero , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Máchovo jazero , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, Drážďany - staré mesto , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, mapa , autobusový poznávací zájazd, Česko a Nemecko, leták
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309432
Cena od: 320 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

02.05.2024 4 dni Last Minute 320 € +0 € autobusová
12.09.2024 4 dni Last Minute 337,25 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Každý, kto má chuť uniknúť na pár dní z každodenného stereotypu a ocitnúť sa v rozprávke, nech neváha zúčastniť sa poznávacieho zájazdu do Česka a Nemecka. Na návštevníkov čakajú miesta, po ktorých sa prechádzali princovia a princezné, no najväčším lákadlom je hrad Moritzburg s tanečnou sálou, kde sa natáčala najobľúbenejšia vianočná rozprávka Tri oriešky pre Popolušku.

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


Drážďany - Moritzburg - Königstein - Bastei - Lemberk - Máchovo jazero - Panská skala - DěčínČesko: VSTUPU DO KRAJINY

Nemecko: VSTUPU DO KRAJINY

Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo SR v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do jedného z „najzelenších“ miest Európy – Drážďan, ležiacom na brehoch rieky Labe. Mesto bolo po 2. svetovej vojne takmer kompletne zničené bombardovaním. Vystavané bolo do pôvodnej krásy a dostalo prívlastok „Polabská Florencia“. Prehliadka mesta - Albertinum, Kulturpalast, Semperova opera, barokový palác Zwinger s krásnym nádvorím a galériou, katedrála Panny Márie, Brűhlove terasy nazývané aj balkón Európy. Individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, transfer k neďalekému barokovému zámku Moritzburg, ktorý sa v našich končinách spája hlavne s natáčaním legendárnej vianočnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, prehliadka zámku. Presun k pevnosti Königstein s najstaršími dochovanými nemeckými kasárňami zo 16. storočia. Dnes je označovaná aj ako najväčšia pevnosť Európy. Transfer do Bastein v Saskom Švajčiarsku, pešia prechádzka ku skalnému mostu Basteinbrücke s niekoľkými zastávkami na vyhliadkach, poskytujúcim neopakovateľné pohľady na okolité skalné veže a kaňon rieky Labe. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, návšteva najmladšieho národného parku Českej republiky - Českého Švajčiarska, pešia prechádzka k Pravčickej bráne s impozantným Sokolím hniezdom z roku 1881 so štýlovou reštauráciou s pôvodnými maľbami. Pravčická brána je známa aj z filmu Narnia - Lev, šatník a čarodejnica. Presun k miestu natáčania rozprávky „Čert ví proč“, zámku Lemberk, v ktorom sa nachádza jedinečný kazetový strop s výjavmi zo známych Ezopových bájok. Pokračovanie k Máchovmu jazeru, ktoré mnohí označujú za jedno z najromantickejších miest v Čechách. Vyhliadková plavba loďou. Krátka zastávka pri Panskej skale alebo tiež „Kamenných varhanoch“, ktoré možno zazrieť v rozprávke Pyšná princezná z roku 1952. Ide o pôsobivý skalný útvar tvorený päť a šesťbokými stĺpcami dosahujúcimi výšku až 12 metrov. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň – raňajky, prehliadka jednej z najvýznamnejších historických pamiatok severných Čiech - zámku Děčín, pochádzajúceho z 13. storočia. Pešia prehliadka centra mesta Děčín s renesančným kamenným mostom cez rieku Ploučnica. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné poplatky:, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 140 EUR/3 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR. Nástupné miesta: BA, Brno, Praha bez príplatkov, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Drážďany | Moritzburg | Pravčická brána | Dečín

Generované systémom ProfiTour