Najväčší beh čertov v Európe a adventný Salzburg

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1327797
Cena od: 199 €
Príplatky od: 5 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Advent

Výber termínu

23.11.2024 2 dni First Minute 199 € +5 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vyrazte s nami na čertovsky dobrú akciu Krampuslauf v rakúskom Schladmingu - beh čertov, ktorý je najväčším behom čertov v Európe. Presvedčíte sa, že s čertmi nie sú žarty. Zúčastníte sa stretávky viac ako 1000 čertov. Okrem toho vás čakajú vianočné trhy v Salzburgu a legendárny advent na jazere Wolfgangsee.

Program zájazdu :
1.deň :
odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Vianočné trhy v Salzburgu a vysvietené staré mesto vás uistia, že Vianoce sú najkrajšie sviatky roka. Každoročne lákajú tisíce návštevníkov.
Odporúčame ochutnať salzburský punč a v pouličných stánkoch ochutnať klobásky a iné špeciality. Vo vianočne vyzdobených výkladoch si budete môcť poprezerať všetky drobnosti, ktoré k Vianociam už neodmysliteľne pod Alpami patria. Prejsť sa po krásnej vianočne vyzdobenej ulici Getreidegasse je atmosféra ako sa patrí. Na tejto ulici sa na domoch nachádzajú skutočné poklady. Umelecky kované cechové štíty vypovedajú o tom, aký remeselník žil v konkrétnom dome.
Vývesné štíty sú historickými pamiatkami a ani silné obchodné značky si nemôžu dovoliť ich odstrániť. V Salzburgu môžete navštíviť vianočný obchod, ktorý je otvorený celoročne a ozdoby sú tu naozaj od výmyslu sveta. 
Toto mesto vás určite chytí za srdce a jeho útulnú atmosféru si zamilujete. S  atmosférou Mozarta sa budete stretávať na každom kroku. Vyhnúť sa Mozartovi je jednoducho nemožné. V prípade záujmu môžete navštíviť aj Mozartov rodný dom, poprípade Mozartov obytný dom. 
Zavedieme vás do cukrárne, kde si môžete zakúpiť obľúbenú čokoládovú pochúťku, jediné pravé Mozartove gule. Vyrába sa síce veľa ich napodobnenín, ale tie, ktoré sa vyrábajú podľa originálnej receptúry, nájdete len a len v Salzburgu.
Neobídete ani zámok Mirabell, Františkánsky kostol, Rezidenčné námestie, Univerzitné námestie,.... Približne o 16:30 hod. vyrazíte autobusom zo Salzburgu do Schladmingu, kde vás čaká zlatý klinec večera – Krampuslauf – najväčší beh čertov v Európe.
Tu vyrazí vyše 1200 čertov do ulíc, začnú tancovať, chrliť oheň  a dym... Najväčšie stretnutie čertov v celej Európe trvá až do nočných hodín a nemôžete si ho nechať ujsť. Prídu masky z Rakúska, Bavorska, ale aj z Talianska,...  Pekelné družiny, vozy, hlučné bubnovanie, tance, to všetko sa bude odohrávať pred vašimi očami.  Zároveň budete môcť ochutnať miestne  adventné špeciality.  Po akcii sa odveziete autobusom do hotela v neskorších večerných hodinách.  

2.deň :
po raňajkách odchod z hotela pri jazero Wolfgangsee, ktoré v zime priláka na najkrajší advent v Rakúsku. Wolfgangsee vie, ako stvoriť krásu.
Výzdoba jazera je legendárna, nakoľko krásu samotného prostredia dopĺňajú svetelné efekty v podobe sviečok a lampiónov. V St. Wolfgangu navštívite pôvabný adventný trh pod kostolom Sv. Wolfganga.
Krásu vyzdobeného jazera Wolfgangsee si ešte viac vychutnáte počas plavby  z dedinky St. Wolfgang do St. Gilgen, kedy budú horské jazero zdobiť rozžiarené hviezdy a 19-metrový plávajúci lampáš, ktorý je jedinečným symbolom adventu pri jazere Wolfgangsee. 
Stovky zlato-červených sviečok Vás budú sprevádzať v dedinke St. Gilgen a zastaviť sa môžete i pri starobylých barokových jasličkách. Odchod na Slovensko cca o 17:00 hod. 

Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest:

Nitra - cca o 4:30 hod.
Sereď - cca o 5:00 hod.
Trnava - cca o 5:15 hod.
Bratislava - cca o 6:00 hod.
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Salzburgu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
cestovné poistenie A2 EXCLUSIVE - 4,50 € / deň
príplatok za jednolôžkovú izbu 50 € / osoba / noc
obojsmerná miestenka  7 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...) 
povinný poplatok za vstup turistického autobusu do Salzburgu 5 € / osoba ( rozpočítaný na počet miest v autobuse už vrátane parkovného )
nástupné miesta a príplatky :
Nitra 9 € (garantovaný zvoz)
Sereď 9 € (garantovaný zvoz)
Trnava 9 € (garantovaný zvoz)
Bratislava 0 € (garantovaný zvoz)
Všetky nástupné miesta budú realizované.
vstupné na Krampuslauf cca 15 €/ osoba
plavba loďou po jazere Wolfgangsee cca 10 €
Mozartov rodný dom cca 9 € / osoba ( v prípade záujmu )
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Generované systémom ProfiTour