Vianočné Drážďany a Tri oriešky pre Popolušku

Destinácia: Nemecko, Sasko
Kód zájazdu: 1327802
Cena od: 219 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Advent

Výber termínu

07.12.2024 2 dni First Minute 219 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Navštívte najstarší a najnavštevovanejší adventný trh v Nemecku a romantický Popoluškin zámok Moritzburg.
Kto miluje Vianoce, musí milovať Drážďany. Najstarší adventný trh v Nemecku je práve v Drážďanoch a má jedinečnú atmosféru, kvôli ktorej nepochybne patrí medzi najnavštevovanejšie adventné mesto Nemecka.
Prvýkrát sa konal v roku 1434. Meno získal podľa droždia používaného pri pečení slávnej drážďanskej štóly. Trblietavé svetlá, žiariace hviezdy, varené víno a sviatočné melódie,... Tento trh je naozaj veľkolepý, nekomerčný a veľmi útulný. Symbolom trhu je okrem vianočného stromčeka, rozprávkového hradu a zdobeného oblúku aj 14 metrov vysoká vianočná pyramída, ktorá sa dokonca dostala do Guinessovej knihy rekordov. V stánkoch nájdete rôzne ozdoby, sviečky, keramiku, textilné výrobky, perníky, adventné hviezdy, fúkané sklo,...
Drážďany nezaujmú len milovníkov adventných trhov, ale aj milovníkov histórie a architektúry. Drážďany sa považujú za barokovú perlu a nazývajú sa "Florenciou na Labe". Očarí vás najznámejšia atrakcia mesta – Zwinger a záujem vzbudí Semperova opera, impozantný protestantský kostol Frauenkirche, katolícky chrám Hofkirche,...
Milovníci nakupovania si prídu určite na svoje, keďže Drážďany mali odjakživa povesť mesta, kde sa dobre a výhodne nakupovalo. A kto by nemiloval typickú vianočnú rozprávku "Tri oriešky pre Popolušku"?
Všetci ju dôverne poznáme a mnohí z nás pomaly i naspamäť. Navštívime prekrásny zámok Moritzburg, kde sa natáčala táto obľúbená rozprávka. Práve tu Libuša Šafránková tancovala svoj prvý Popoluškin bál v legendárnych šatách so závojom. Budete sa môcť prejsť po schodisku, kde Popoluška stratila svoju slávnu črievičku. Romantickosť tohto miesta zvýrazňuje aj okolie s umelo vytvorenými rybníkmi, v ktorých sa tento barokový klenot pôvabne zrkadlí.
Hodnota zámku nespočíva iba v rozprávke, ale nachádza sa tu i drahocenný porcelán, nábytok a maľby, ktoré sú dodnes nemými svedkami dvornej kultúry bývania a stolovania v 18. storočí. Mimoriadna je cenná aj zbierka loveckých trofejí, ktorá má celoeurópsky význam. Nenechajte si ujsť ani komnatu Augusta Silného, kde sa nachádza lôžko vojvodu, ktoré je jedinečné umelecké dielo, ktoré je vyrobené z viac ako milióna farebných vtáčích pier.

Program zájazdu:
1.deň: 
odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Príchod do Drážďan, prehliadka mesta: Zwinger, Frauenkirche, Hofkirche, Semperova opera, čas na nákupy (Altmarkt Galerie, Prager Strasse,...).
Neskôr návšteva najstaršieho a najnavštevovanejšieho adventného trhu v Nemecku- Dresdner Striezelmarkt, ktorý má neobyčajnú atmosféru, individuálne voľno. Odchod na hotel vo večerných hodinách. Ubytovanie a nocľah.

2.deň: 
po raňajkách krátka zastávka pri zámku Pillnitz, neskôr odchod do rozprávkového Moritzburgu, kde navštívime zámok, v ktorom sa natáčala známa rozprávka "Tri oriešky pre Popolušku" a v týchto dňoch tam prebieha výstava tejto rozprávky. V popoludňajších hodinách cca o 15:00 hod. odchod na Slovensko.


Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest:
Nitra - cca o 3:30 hod.
Sereď - cca o 4:00 hod.
Trnava - cca o 4:15 hod.
Bratislava - cca o 5:00 hod.
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Drážďan
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
cestovné poistenie A2 EXCLUSIVE - 4,50 € / deň
príplatok za jednolôžkovú izbu 50 € / osoba / noc
obojsmerná miestenka 7 € /osoba (môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
nástupné miesta a príplatky:
Nitra 9  € ( garantovaný zvoz )
Sereď 9 € ( garantovaný zvoz ) 
Trnava 9 € ( garantovaný zvoz )
Bratislava – bez príplatku.
Všetky nástupné miesta sa budú realizovať.
zámok Moritzburg s výstavou Tri oriešky pre Popolušku 6,50 € / dospelá osoba ( po skupinovej zľave), 4 € / osoba -  znížené vstupné je určený pre deti vo veku od 6 do 15 rokov
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Generované systémom ProfiTour