Navštívte zámok Laxenburg, jedinečnú rímsku osadu a ochutnajte čokoládu v Kittsee

Rakúsko 1 Rakúsko 2 Rakúsko 3 Rakúsko 4 Rakúsko 5
Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1328671
Cena od: 35 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Gastro

Výber termínu

11.05.2024 1 deň Last Minute 35 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Vydajte sa aj Vy navštíviť rozprávkový zámok v Rakúsku spojený s prehliadkou čokoládovne a prežite fantastický deň plný poznávania a pestrých zážitkov. Rozprávkové miesto vzdialené len pár kilometrov od Viedne, ktoré slúžilo ako jarné a letné sídlo panovníkov, patrí dnes medzi najpôsobivejšie zámky v Európe. Súčasťou zámku je aj impozantný park - považovaný za ukážkový príklad historického záhradníckeho umenia 18. a 19. storočia.

Program zájazdu:
Odchod zo Slovenska  v  ranných hodinách. Príchod do čokoládovne v Kittsee - rodinnej firmy Hauswirth, prehliadka spojená s ochutnávkou a nákupy v slávnej čokoládovni. Presunieme sa do neďalekého Hainburgu, kde sa nachádza zrekonštruovaná osada z obdobia antického Ríma - Carnuntum. Na chvíľu sa budeme cítiť ako starí Rimania – uvidíme rímske kúpele, zariadené obytné domy či reštaurácie, ktoré vyzerajú akoby stále čakali na svojich hostí spred 2.000 rokov. Prežijeme kus histórie na vlastnej koži. Po prehliadke sa presunieme do očarujúceho Laxenburgu, návšteva zámku, ktorý bol letnou rezidenciou Habsburgovcov, kde známa cisárovná Alžbeta Bavorská (Sissi) strávila medové týždňe s cisárom Františkom Jozefom I. Vychutnať si tiež môžete prechádzku v zámockom parku a plavbu po jazere. Individuálny program. Presun na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.


BLOG:
Kittsee: Firmu založil Franz Hauswirth sr. V roku 1949 pôvodne ako cukráreň vo Viedni. Čoskoro sa v cukrárni začali vyrábať duté figúrky z čokolády. Prevádzka sa presťahovala a začala vo veľkom výrobu čokoládových cukroviniek a praliniek. Keďže ale Franz pochádzal z Kitsee a vo Viedni nebolo miesto pre väčšiu prevádzku, firma sa začiatkom 60- tych rokov presťahovala sem. Jeho syn a menovec Franz mladší zainvestoval do technologických vylepšení čím sa firma Hauswirth stala najväčšou v Rakúsku podobného zamerania výroby. V súčasnosti je spoločnosť Hauswirth dodávateľom cukroviniek rôzneho druhu do celého sveta.  Prechádzať budete po jednotlivých stanovištiach a dozviete sa niečo z histórie firmy, výroby čokolády, ale aj pestovania kakaových bôbov. Výnimočnosťou je, že prehliadka prebieha za plnej prevádzky, takže si naživo budete môcť pozrieť, ako prebiehajú jednotlivé práce.  Laxenburg Zámok Laxenburg, bol celé stáročia letnou rezidenciou Habsburgovcov. Zámok je známy aj pobytom cisárovnej Alžbety Bavorskej (Sissi), ktorá tu strávila po honosnej svadbe s cisárom Františkom Jozefom I. svoje medové týždne. Známa bola tiež jej záľuba v dlho trvajúcich vychádzkach na koni cez lesy Laxenburgu. Na zámku Laxenburg sa narodil aj jej syn, korunný princ Rudolf. Zámok obklopuje 25 hektárov rybníkov a vodných kanálov. Laxenburg je miesto, kde môžete so svojou rodinou stráviť príjemný deň. Deťom sa isto zapáči plavba lodičkami, jazda na panoramatickom vláčiku či plavba kompou na umelý ostrov. Počas tohto výletu pochopíte, prečo je Laxemburg obľúbeným výletným miestom nielen pre Viedenčanov.


Informácie o zájazde:
V cene je zarátané:

- autobusová doprava - sprievodca zájazdu - prehliadky podľa programu - návšteva čokoládovne v Kittsee - povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.


Možné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie možnosť zabezpečiť v CK - 4,40 €/deň - miestenka - 5,00 EUR Možné vstupy: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť - skupinové vstupné do zámku cca 13 € /  osoba - CARNUNTUM - cca 13 € / osoba  


Termíny a nástupné miesta: 

11. 05. 2024 Trasa - Banská Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žarnovica,  Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava   Doplatok za nástupné miesta: - Bratislava - bez príplatku - Nitra, Trnava, Sereď - príplatok 8 € /osoba - Banská Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žarnovica - príplatok 25 € /osobaGenerované systémom ProfiTour